Genital bölgede zamanla meydana gelen değişiklikler cinsel ilişki sırasında alınan hissi azaltabiliyor. Dr. Burçin Demirel, kadınlara özgüvenlerini yeniden kazandıracak 360 yönteminden bahsediyor.

Kadın genital bölgesinde doğum ya da doğumlardan hemen sonra; menopoz döneminde ise aylar, yıllar içerisinde belirgin değişiklikler meydana gelir. Vajinal (normal) doğumla birlikte kaçınılmaz olarak meydana gelen ve sonrasında çeşitli derecelerde iyileşen ancak her doğumla birlikte daha da kötüleşen vajina duvarı, vajen girişi ve dudak kısımlarındaki uzama, gerilme ve genişleme fizyolojik bir durum olarak sayılabilir. Ancak gelişen bu tablo kadının kendi imajını, benlik saygısını; yani özgüvenini ve hayat kalitesini etkileyebilir. Bu olumsuzlukların bir kısmı doğumlar sonucu vajinada genişlik ve gevşeme meydana gelmesi ile bir kısmı da vulvovajinal atrofi (kuruluk), klitoral bölgede kanlanma, vajinal duvarda ıslaklık ve elastikiyette azalma ile sonuçlanan, menopozda östrojen hormonun azalması ile ortaya çıkar.

Cinsel ilişki sırasında fiziksel hissin azalması, vajinal gevşekliği olan kadınlarda son derece yaygındır ve yaşlanma
da bu duruma katkıda bulunur. Vajinal doğum sonrası ortaya çıkan vücut bütünlüğü değişikliklerinin en önemlisi
olan vajinal gevşekliğin, çiftlerin ilişkilerini de olumsuz yönde etkilediği çok ortada olan bir gerçektir. Cinsel uyarıda azalma ile sonuçlanan vajinal gevşeklik, genişleme ve menopoz döneminde gelişen vajinal kuruluk, kadınların kendine olan güveninde ve benlik saygısında azalmaya yol açabilir ve çift ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilir.
Gelişen bu durumların oluşturduğu şikâyetlerin çözümünde artık ameliyat gerektirmeyen, hormon kullanılmayan, vücudun kendi iyileşme mekanizmalarını uyaran, son derece etkili, güvenli ve hızlı uygulanabilen bir yöntem mevcut. Konforlu ve Güvenli Medikal estetik uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan radyofrekans enerjsinin 360
yöntemi ile uygulanması sırasında, herhangi bir zorluk, ağrı, acıma, kanama gibi komplikasyonlar oluşmaz. Çeşitli büyüklükleri ile her türlü vajinaya uyum sağlayabilen ve 360 derece enerji yayabilen uçları sayesinde sekiz dakikada
(alternatifleri arasında en kısa sürede) uygulanır. İşlem toplam üç seansta tamamlanır. Radyofrekans enerjsi ile oluşturulan 40-43 derecelerdeki ısı, dokuda ilk uygulamada bile fark edilebilen sıkışma etkisi yaratır. Şikâyetlerin yüzde 25’i ilk işlem sonrasında bile geriler. Kolajen yapımının ve yeni damarlanmaların uyarıldığı bu işlem ile üç-dört haftalık fizyolojik süreç sonrasında işlem yapılan kadınların yüzde 85’inde belirgin vajinal daralma; yüzde 70-80’inde kuruluğun giderilmesi, yüzde 70’inde idrar kaçırma sorununda azalma, yüzde 70-80’inde ise belirgin cinsel uyarı artışı görülmüştür. Son derece konforlu ve güvenli olan bu ameliyatsız genital estetik uygulaması çok kısa sürede ve etkili olarak sorunlarınıza çözüm oluyor.