Labioplasti nedir?

Labioplasti, kadın genital bölgesindeki dış dudakların ve iç dudakların gerekli durumlarda küçültülmesi ya da daha düzgün şekillendirilmesini amaçlayan bir ameliyat prosedürüdür.

Labioplasti ameliyatı bir estetik uygulama gibi görülse de bazı durumlarda tedavi amaçlı olarak da tercih edilebilmektedir. Dış dudakların genetik bir yapıya bağlı olarak çok büyük olması ya da yaş ilerledikçe esnekleşen ve bağ dokusunu yitiren sarkmaya uygun bir cilt fazlalığı haline gelebilmektedir. Yapısal olarak fazla büyük olan dudakların günlük yaşamı etkilemesi mayo tayt gibi dar kıyafetleri kişinin tercih edememesi, cinsel birleşmede dudakların fazla büyük olmasından dolayı ağrılı cinsel birleşme gibi problemler yaşanabilmektedir. Genetik yapıda olabileceği gibi dış dudakların aynı zamanda yaş aldıkça elastin ve bağ doku kaybıyla da gevşediği gözlemlenmiştir.

Genital bölge mahremiyetinin öneminden dolayı bu sağlık sorunu için genelde doktora başvurulmamaktadır ve kişiler internetten kendilerine çözüm aramaktadırlar. Kişi hem eşi hem de kendi sağlığı için önemli olan bu konuda bilimsel olmayan yöntemleri tercih ettikten sonra birçok geri dönüşü olmayan problemle de karşılaşabilmektedir.

Bu anlamda son çareyi labioplasti ameliyatı olarak gören kişilerin ilk araştırmaları ise labioplasti ameliyatı fiyatları olmaktadır. Bu yanlış davranış yine kişileri ucuz ve bilimsel olmayan yöntemlere yönlendirdiği için yine birçok mağdur bulunmaktadır.

Labioplasti ameliyatı alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalı ve kişinin konu hakkında yeterli derecede bilgilendirilmesi gerekmektedir. Cerrahi müdahale düşünen kişilerin birçoğu da eşinden gizli bu işlemi araştırdıkları için nekahat (iyileşme) dönemi için kendilerine çare aramaya devam etmektedirler. Bu sebepten dolayı ya labioplasti ameliyatı olanlar ile görüşmeye çalışırlar ya da işlemden tamamen vazgeçmektedirler.

Günümüzde artık insan sağlığı için özel teknolojiler üretilmektedir. Sadece kadın sağlığı için üretilen lazer ve radyofrekans cihazları bu anlamda dış genital ve intravajinal alanda ameliyatsız uygulamalarının önünü açmıştır. Bu sayede araştırma yapacak ve geliştirlecek teknolojilerde sıraya girmiştir.

Ameliyatsız Labioplasti nedir?

BTL 25 yıllık tıbbi cihaz ve teknoloji üreten uluslararası bir medikal firmadır. Tüm dünya’da 56 farklı ülkeye yayılmış ağı ile ürettiği teknolojiler ile öncü olmaya devam etmektedir. 2017 yılında Kadın Sağlığı için yeni bir teknoloji üretmiş ve tüm dünya ile bu teknoloji paylaşılmıştır. Teknoloji tedavi içerdiği için piyasaya çıkmadan önce iki yıl boyunca klinik çalışmalar yapılmış ve tüm dünya sağlık kuruluşlarının onayını alması beklenmiştir. Amerika Sağlık Örgütü FDA gibi önemli kontrol mercilerinden, uygulamanın kişi sağlığına hiç bir zararı olmadığı ve yaptığı işlemlerde başarılı olduğunu kanıtladığı için onaylar almıştır. Bu sayede ilk olarak Amerika da kullanılmaya başlanmış ve bir senelik sürecin sonunda Avrupa ve Asya da kullanıma başlanmıştır. Amerika’da yılın en iyi teknolojisi seçilen ve Avrupa’da da birçok kongrede aldığı sonuçlardan dolayı ödüller alan BTL Ultra Femme cihazı ülkemizde de alanında uzman doktorlar tarafından kullanılmaktadır.

Ultra Femme ile Labioplasti

Labioplasti ameliyatı bir cerrahi tekniğin adı olsa da artık selpak gibi anıldığı için yapmış olduğumuz işleme aslında ameliyatsız labioplasti diyebiliriz. Radyofrekans ve ultrason teknolojilerinin eş zamanlı atımına sahip tek teknolojidir. BTL Ultra Femme uygulama alanını cerrahi işlemden bağımsız olarak yara yapmadan tedavi eder. Uygulama alanında yapmış olduğu ısı elastin ve bağ dokunun yenilenmesini ve buna bağlı olarak da dış ve iç dudakların daha sıkı ve diri görünmesini sağlar. Cerrahi işlemde kesilen ve alınan parçalar yerine kontrollü ısı ile dokunun daralması ve canlanması sağlanmaktadır. Uygulama ısısı kişiyi rahatsız etmeyecek düzeydedir. Uygulama esnasında sonuçlar hemen görülmeye başlamaktadır ve gün geçtikçe içerideki yenilenme devam edecek ve aynı zamanda dokudaki daralmada devam edecektir.

BTL Ultra Femme Klitoris Estetiği

Labioplasti ameliyatında alınan dokulardan sonra cilt kalitesinde değişiklik yaşanmamaktadır. Sadece fazla doku alınır ancak esnekliğini kaybetmiş çevre dokuda değişiklik yapılmaz. BTL Ultra Femme ile yapılan uygulamada cilt kalitesi arttığı gibi o bölgede kanlanma ve canlanmada gerçekleşecek ve klitoris bölgesinin daha belirginleşmesi hatta hassasiyetinin artması sağlanacaktır. Bu sayede cinsel tatmin artışı ve uyarılmada artış sağlanmaktadır.

Klitoris estetiği ile cinsel tatmin artışının sağlanması dışında aynı uygulama ile eğer tercih edilir ise sadece 8 dakika ile vajina daraltma işlemi de yapılabilmektedir. Bu konu tamamen doktora danışılarak yapılaması gereken ayrı bir prosedür olduğu için ameliyatsız vajina daraltma sayfamızdan konu ile ilgili yazıları okuyabilir bilgi alabilirsiniz.

Tüm yazıyı okuduysanız labioplasti fiyatları ya da labioplasti ameliyatı fiyatı gibi sorular sormayacağınızı bunun yerine işlemin ne kadar efektif ve ne kadar güvenilir olması gerektiğini doktorlarımıza danışacağınızı umuyoruz. BTL olarak önce sağlığınızı önemsiyoruz. Tabi ki gerekli bilgiyi aldıktan sonra uygulama fiyatlarını da sorabilirsiniz.

Kadın sağlığı için üretilmiş BTL Ultra Femme ile Ameliyatsız Labioplasti Uygulaması diğer yazıları Ameliyatsız Genital Estetik yazılarımızdan takip edebilirsiniz.