Labioplasti Nedir?

En sık rastlanan genital estetik sorunlarından birisi dış genitalin gevşemesi ve dış görünümdeki deformasyonudur ve bu problemin tedavisindeki ameliyatın ismi labioplasti dir. İç ve dış dudakların aşırı büyük oluşu ve sarkması genetik te olabilir sonradan da olabilir. İç dudaklar, klitorisinin üst kısmından vajina ağzının altına kadar uzanan kıvrımlı yapılardır. Bazı kadınlarda yapısal olarak iç dudak dış dudağın üstünden taşabilir. Bu sorun yaratılacak bir durum değildir. Ancak dış dudaklardan bariz bir şekilde sarktığı görünen iç dudaklar tıbben bir sorun teşkil etmese de kadınların problem ettikleri bir durumdur. Kimi zaman dış dudaklar büyük, asimetrik ve sarkık olabilir. Bu gibi durumlarda cinsel ilişki sırasında penisin itmesi ile birlikte labiumlar gerilir ve bu da vajinada ağrıya yol açar. Tüm bu nedenlerden dolayı tedavi sağlık ya da estetik amaçlı olarak yapılabilir. İç dudaklar labioplasti ameliyatıyla normal boyutlara indirilebilir. Dudaklarda asimetriklik varsa bu ameliyatla giderilebilir. Bu ameliyatı bakire ve hamile kalmayan kadınlar dahi yaptırabilir. Bu ameliyatın yaptırılması kızlık zarına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Bu ameliyat halk arasında iç dudak ameliyatı ve küçük dudakların küçültülmesi olarak da adlandırılır.

Ameliyatı nasıl yapılır?

Lokal veya genel anestezi uygulanarak 30 ila 40 dakika arasında yapılan bir ameliyattır. Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığı için daha sonra dikişlerin alınması gibi bir durum yaşanmaz. Bu ameliyatın ilişkiye girmeye, hamile kalmaya, regl olmaya ve kızlık zarına hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Ameliyat bittikten sonra idrar yapmada hiçbir sorun yaşanmaz. Ameliyat sonrasında ise yanma, kızarma ve ağrı gibi şikayetlere hiç rastlanmamıştır.

Ameliyatsız Yapılabilir mi?

Gelişen teknoloji ile şu an da göz kapağındaki fazla sarkmalara dahi ameliyatsız çözüm üretebilmişken aynı şekilde dış genital alandaki doğum sonrası ya da genetik deformasyonun iyileştirilmesini sağlayabilmektedir. Dış genital estetik uygulamasında yeni nesil radyofrekans cihazı Ultra Femme 360 ile ağrı acı olmadan kesi olmadan ve iyileşme süresi beklemeden belirgin sonuçlar alınmaktadır. Bu günümüzde labioplasti ameliyatını olmak istemeyenler için geliştirilmiş bir ameliyatsız genital estetik uygulamasıdır. Sadece kadın sağlığı için üretilmiş BTL Ultra Femme 360 ile daha rahat ve sağlıklı bir yaşam sizin elinizde.