Yükleniyor…
İdrar Kaçırma Tedavisi2017-07-11T03:36:31+00:00

Ameliyatsız İdrar Kaçırma  Tedavisi

Cerrahi müdahele olmadan stres inkontinans tedavisi (İdrar kaçırma tedavisi)

 

Normal günlük işler sırasında, ani ve istemsiz olarak idrarın idrar yolundan dışarı çıkışı “idrar kaçırma” olarak tanımlanmaktadır. Bu durum pek çok kadında utançlık ve sıkıntı yaratır. Bazı kadınlarda günlük yaşamı sınırlandıracak kadar şiddetli olarak da kendini gösterebilir. Profesyonel, sosyal ve kişisel aktiviteleri etkileyebilen bu problemden kurtulup eskisi gibi özgür yaşama dönmek için ve hayat kalitesini artırabilmek için farklı çözüm olasılıkları vardır. BTL Ultra Femme 360° ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan etkin çözüm üretilmektedir.

Yazılarımız

Vajinal Kuruluk Nedir?

Vajinal Kuruluk Nedir? Kadınları fiziksel ve duygusal olarak etkileyen fizyolojik bir durumdur ve menopozdaki kadınların neredeyse %70 inde görülür. Kadınlar menopoza ulaştığında vajinayı nemli ve esnek tutan östrojen

Utanılmaması Gereken Estetik

Utanılmaması Gereken Estetik Hakkında Son zamanlarda kadınlar, kendilerini daha sağlıklı ve iyi hissetmek için eskiden olduğu gibi utanılan konu genital bölgenin estetiğine, artık günümüzde farklı gözle bakıyorlar. Bunun

İdrar kaçırma, 30 yaşın üzerinde ki her dört kadından birinde görülebilen oldukça yaygın ve ciddi bir sorundur. Yapılan araştırmalarda kadınların % 25’i hayatlarının herhangi bir döneminde idrar kaçırma sorunu ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

Read More

Özellikle menopoz sonrası dönemde ve çok doğum yapmış kadınlarda, bazen hiç doğum yapmamış genç kızlarda dahi görülebilen idrar kaçırma rahatsızlığına tıpta “inkontinans” denmektedir.

Read More

İdrar kaçırma rahatsızlığının en kötü yanı ise “karnım ağrıyor” gibi rahat konuşulamamasıdır. İdrar kaçırma çoğu zaman saklanan, utanılan veya yaşlanma ile doğal olarak ortaya çıkan bir durum olarak algılanmaktadır.

Read More

BTL Ultra Femme 360°

Hayatınızı kısıtlayan bu stresten sizi kurtarıyoruz.

BTL Ultra Femme 360° sistemi kadın sağlığı için üretilmiş bir teknolojidir. Patentli uygulama başlıkları vajinal kanalda 360° lik hacimsel ısı sağlamaktadır. Kişiyi rahatsız etmeyecek derecede uygulanan bu çevresel ısı idrar kanallarındaki bağ dokuda yenilenme sağlamakla birlikte o bölgede tekrar yapılanma sağlamaktadır.  Cerrahi müdahale olmadığı için anesteziye gerek duyulmaz. Lazer uygulaması olmadığı için iyileşme süresi beklenmez. Hijyenin sürekli olması gereken ortamda yara yapmadan yapılan tedavi ile uygulama sonrası başarılı sonuçlar alınmaktadır.

İdrar kaçırmanın bir çok nedeni olabileceği gibi kişinin idrar kaçırma oranı ve rahatsızlığın derecesi de tedavi için önem arz etmektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde bir kadın doğum doktorunun muayenesi gerekmekte ve uygulama ona göre planlanmalıdır. Genel yapılan uygulamada haftada 1 toplam 3 seans yapılandırılmış programın sonucunda kişiler sonuçları uygulama sonunda ilk aydan itibaren görmektedirler. Başta bahsettiğimiz gibi uygulama sonuçları kişiden kişiye değişeceği gibi yapılan klinik çalışmalarda kişilerin %70 inin memnun olduğu kanıtlamıştır.

“Yapılan klinik çalışmaların sonuçlarına bakarak, ameliyatsız idrar kaçırma tedavisindeki başarı oranının yüksek olması, cerrahi müdahale gerektirmemesi ve iyileşme süresinin olmayışı hastalarım ve benim için önemli bir tercih sebebi ”

Op. Dr. Burçin Demirel * Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı