Ameliyatsız Genital Estetik

Genital estetik günümüz şartlarında cerrahi işlemler ve ameliyatsız işlemler olmak üzere sınıflandırılıyor. Kadınlar her iki işlem içinde oldukça fazla talep gösteriyor. Kadınların bu işlemlere bu kadar talep göstermelerinin sebebi ise bedenlerine saygı duymaları ve yaşamları boyunca sağlıklı, kendi güvenen bireyler olarak var olmak istemeleridir.

Her kadın hayatlarının belirli dönemlerinde vajinal sorunlar yaşar. Özellikle yaptıkları doğumlardan ve yaşlarının ilerlemesinden dolayı bu sorunlarla sık karşılaşırlar. Bu sorunlar genellikle şu şekildedir;

  • idrar kaçırma
  • labioplasti
  • vajina kuruluğu

Bu ve benzeri sorunlara ameliyatsız genital estetik ve ameliyatlı genital estetik olacak şekilde sorunlar ararlar. Son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem ise ameliyatsız yapılanlarıdır.

Ameliyatsız vajina daraltma

Kadınlar ameliyatsız vajina daraltma işlemini çoğunlukla doğum yaptıktan sonra tercih ediyorlar. Doğum sırasında vajina ve anüs arasında, bebeğin gelirken yırtmaması için kesilen bir bölge vardır. Bu doğumda daha kontrollü hareket etmek için yapılır. Aksi takdirde vajinada kontrolsüz açılan yırtıklar meydana gelir. Bu uygulama için özel olarak üretilmiş non invaziv lazer teknolojilerinin yerine artık yeni nesil radyofrekans cihazları kullanılır. (Örn. BTL Ultra Femme 360). Bu sistem dokularda bulunan koljeni yeniler ve daha çok üretilmesini sağlar. Bu sayede vajinada belirli düzeyde daralma oluşur.

İdrar kaçırma

İdrar kaçırma; kadın bireylerinin sıkıntı çektiği bir konudur. Psikolojik olabildiği gibi sosyal nedenlerden dolayı da idrar kaçırma sorunuyla karşılaşılabilir. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte idrar kaçırma, sorun halinden çıkmıştır. Uygulanan cerrahi işlemlerin dışında yine yeni nesil radyofrekans teknolojisi sayesinde 8 dakika gibi kısa bir sürede idrar kaçırma sorunu çözüme kavuşturulabilir hale gelmiştir.

Öncelikle kas egzersizleri ve mesane eğitimleriyle idrar kaçırma sorununa çözüm aranır. Kesin çözüme ulaşılmıyorsa cerrahi ya da cerrahi olmadan BTL Ultra Femme 360 uygulanarak çözüm elde edilir. Uygulama esnasında vajinal kanalda sadece hafif bir ısı hissedilir vajinal duvar ile birlikte idrar kanalında sıkılaşma ve yenilenme sayesinde idrar kaçırma tedavi edilebilir.

labioplasti, kadın sağlığı

Labioplasti

Kadınlarda en sık rastlanan genital estetik sorunudur. Bu sorun iç ve dış dudakların fazla büyük olması ve sarkma yapması sonucunda tedavi edilir. Bazı kadınların yapısal olarak iç ve dış dudakları büyük olabilir. Bu bir sorun teşkil etmez. Fakat labioplasti ameliyatı kadınların kendilerini daha iyi ve güzel hissetmeleri için yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatlar sırasında dudaklar normal boyuta indirilir ve asimetriklik varsa düzeltilir. Ameliyat olmak istemeyenler için ise cerrahi olmadan uygulanacak yeni nesil radyofrekans cihazı Ultra Femme ile 15 dakikalık bir uygulama sonunda kişi sonuçları anında görebilmektedir. Cerrahi bir kesi olmadığı için kişi günlük yaşantısına devam edebilir.

Vajina kuruluğu

Kadınlarda ön sevişme sırasında cinsel uyarılar ile salgılanan vajinal bir sıvı bulunur. Bu sıvı vajinanın dış kısmında bulunan bezler tarafından salgılanır. Bu salgı bezinin salgıladığı sıvı vajinal kayganlığa sebep olur. Bu sıvı cinsel birleşme sırasında kolaylık sağlar. Bu sıvının az salgılanması ya da hiç salgılanmaması vajina kuruluğu sorununu ortaya çıkarır. Bu sıvının az ya da hiç salgılanmaması cinsel birleşme esnasında acıya sebep olur. Bu durumun ortaya çıkmasında birçok etken bulunabilir. Bu etkenler kadın sağlığı açısından ciddi sorunlara yol açmaz. Ancak çözülebilir bir sorun olduğu için endişe edilmemeli ve daha sağlıklı bir yaşam için tedavi edilebilmektedir. Uygulama sadece 8 dakika sürmekte ve sadece hafta 1 kez yapılarak 3 seans sürmektedir. Günlük yaşantınızı etkilemez ağrı acı sızı yoktur. Daha sağlıklı bir yaşam için bazı şeylerin bir sırrı olmalı…