Ameliyatsız Genital Estetik

Kadın sağlığı için üretilmiş olan teknoloji BTL Ultra Femme 360° ile farklı tedavilerdeki uygulama prosedürlerini anlattık. Ameliyatsız Genital Estetik işlemi Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız Genital Estetik Cihazı BTL Ultra Femme 360

 

Ameliyatsız Genital Estetik için üretilmiş BTL Ultra Femme 360˚ cihazında vajinal kanal ve dış genital bölgede estetik uygulama için iki ayrı başlık kullanılmaktadır. Dış genital alanda yapılacak estetik uygulama için vulvar alanın tamamı eş zamanlı olarak radyofrekans ve ultrason enerjisi kullanılarak son derece güvenli bir şekilde 42 – 43°C’lere kadar ısıtılır. Bölgede kollejen üretimi ve kanlanma arttırılarak gençleşme sağlanır. BTL Ultra Femme 360 ile lazerle yapılan gençleştirme işlemlerine göre daha düşük ısıya ulaşıldığı için dokuda hasar oluşturmaz ve Enerji Akış Kontrol Sistemi (EFC) ile hastanın bu sıcaklıktan rahatsız olmaması ve güvenli uygulama sağlanır. Diğer teknikler göre göre daha güvenli ve düşük ısılar enfeksiyon ve akıntı risklerini ortadan kaldırmaktadır. İyileşme süreci olmadan günlük yaşama devam edilir.

Odaklanmış ısı enerjisi kollejen liflerinin çözülmesini sağlar ve  böylece yeni kollejen lifleri üretmek için doğal süreci başlatır. Aynı zamanda  pubik alana, dış ve iç dudaklara, klitoriste ve perineye ulaşan  kan akımını da arttırır. Benzer şekilde radyofrekans enerjisi yeni kollejen üretimini uyarmak ve mukozayı daha genç hale getirmek için vajinal kanala da uygulanır ve vajinal kanalın daralması, kayganlaşması, ıslaklığının artması ve ameliyatsız olarak vajinanın gençleşmesi sağlanır.

Ayrı ayrı mı yoksa tüm uygulamalar aynı anda yapılabilir mi?

Ameliyatsız Genital Estetik Uygulamasında hasta sadece vajinal kanal için ya da dış genital alan için tedavi talep edebildiği gibi her iki bölge için de uygulamayı tercih edebilir. İki tedavi güvenle ardarda yapılabilir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı, acı hissi oluşmaz, hafif bir sıcaklık hissi algılanır. Patentli başlıklar sayesinde 360 derecelik hacimsel ısı yaratılır ve aynı anda kanalın tüm duvarları eşit olarak ısıtılır. Bu sayede diğer tüm uygulamalardan farklı olarak 8 dakika gibi en kısa sürede uygulama olanağı sağlar.

Ameliyatsız Genital Estetik işlemi sonrasında yara yapılmadığı için iyileşme süreci yoktur. Isıya bağlı hafif kızarıklık ve ödem işlem sonrasında olabilir. Bu kişinin günlük hayatına devam etmesine engel olmaz. Öğle arasında bile işlemi yaptırıp işinize devam edebilirsiniz. Genel protokol 1 hafta aralıklarla 3 seans uygulamadır. Uygulama esnasında dış genital deki değişim gözle görülür seviyededir. Vajina Daraltma, vajina kuruluk tedavisi ve idrar kaçırma sonuçları iki hafta içerisinde görülmeye başlar ve en iyi sonuç yaklaşık 3 ay içerisinde görülmektedir. Sonuçlar kişiye göre değişebilmekle beraber 1- 1.5 yıl aralıklarla dış ve iç genital gençleştirme işlemi yapılması önerilmektedir.

 

Uygulama Hakkında Sorularınız İçin estetik@btlturkiye.com

Cihaz Hakkında Sorularınız için www.BTLTurkiye.com

Sağlığınız için Teknoloji üretiyoruz…

 

2017-07-07T00:23:12+00:00

Leave A Comment