Kadın Sağlığının Önemi

                Birçok kadının korkulu rüyalarından biri olan kadın hastalıkları neredeyse her 100 kadından birinde maalesef bulunmaktadır. Bu hastalıkların bayanlar üzerinden bir yaş sınırlaması bulunmamakla birlikte çoğu bayanın kadın hastalıklarına yakalandığını gözlemleyebiliriz. Kadın hastalıkları denilince en ufak sorunlardan en ciddi sorunlara ve rahatsızlıklara kadar ulaşabilir. Tabi ki bunlarla birlikte ‘kadın sağlığıtedavisinde oldukça ileri gelinmiş son teknoloji cihazların kullanıldığı gözlemlenmiştir. Yani unutulmamalı ki günümüzde hastalık varsa mutlaka bir tedavi yöntemi de bulunmaktadır. Birçok şeyin kadın hastalıklarına sebep olduğu durumlarda fiziksel, çevresel, bilinçsiz davranış modelli etkili olmuştur. Doğru tedavinin ancak doğru teşhis sonucunda gerçekleşeceği için alanında uzman kişiler tarafından tedavinin yapılması her zaman önerilmektedir.

Korkulu Ameliyat Psikolojisi

Birçok insanın bayan erkek hasta olduklarında akla gelen ilk şey ameliyatsız tedavi yöntemleridir. Ameliyat demek insanların en başta psikolojik olarak sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır. Ama bu demek değildir ki hiç ameliyat olmadan hastalıktan kurtulalım gerektiği yerlerde tedavisinin mümkün olduğu şekilde ameliyatlar gerekli ve bir nebze ihtiyaçtır. Birçok çeşit kadın hastalıklarının olduğunu bilmekteyiz. Vajina daraltma hem estetik hem de sağlıklı bir cinsel hayat için gerekli operasyonlardan birisidir. Ameliyattan korkanlar için “ameliyatsız vajina daraltmaişlemi artık yeni teknolojiler ile yapılabilmektedir. Bu teknolojilerin en gelişmiş hali olan yeni nesil radyofrekans ve ultrasonun birleşimi “BTL Ultra Femme sistemi sadece 8 dakikada ağrı acı olmadan kesi ve kanama olmadan günlük hayatınızı bölmeden ameliyatsız vajina daraltma yapabilmektedir. Ameliyattan korkan hastalar için bu yöntem uygulanabilir.

Genel olarak vajina genişlemesi normal doğum sonrasında yaşanmaktadır aynı sebepten dolayı ileri dönemde mesane kanalındaki kasların gevşemesinden dolayı gülerken ya da hapşururken idrar kaçırma yaşanabilmektedir. Ameliyatsız Vajina daraltma işlemi yapılırken aynı tedavi protokolü içinde idrar kaçırma tedavisi de yapılabilmektedir.

İstek ve Arzular

                Birçok kadının cinsel hayatının durumu, fiziksel ve ruhsal olarak yaşantılarına yansımıştır. Sağlıksal problemlerin içerisinde genellikle menapoz sonrası görülen genel bir rahatsızlık cinsel birliktelik sırasında “vajina kuruluğu” cinsel hayatı tamamen etkilemektedir. Vajinal alanın kuruluğu cinsel iştahsızlıktan ağrılı cinsel ilişkiye birçok probleme neden olmakta buda kişilerin kendine olan özgüvenini yitirmesine sebep olmaktadır. Tedavisi olduğu gibi bir o kadar kolay ve çabuk çözülebilmektedir. BTL Ultra Femme ile vajinal kanalın içerisindeki hücresel yenilenme ve canlanma vajinal kanalın ıslanmasını sağlamaktadır. Tedavi hafta bir toplam 3 seans yapılır. İşlem sadece 8 dakika sürmekte ve ağrı acı olmadan kişi günlük hayatına devam edebilmektedir.

Bunun yanı sıra vajina görüntüsü sebebiyle birlikteliklerinin çoğunu kapalı ışıklar altında gerçekleşen kadınları da unutmamak gerekir. Bu durumda uygulanan tedavi yöntemi iste ameliyatsız Labioplasti ameliyatsız genital estetik operasyonu olacaktır. Bu sayede vajinanın daha düzgün bir şekilde görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır. İç dudak ve dış dudakların gereğinden fazla sarkması ya da deformasyonuna bağlı ağrılı cinsel ilişki ve dış görünümde estetik kaygının oluşması tedavi edilebilir bir durumdur. Cerrahi operasyon ile labioplasti yapılırken ameliyatsız olarak yaklaşık 20 dakikalık bir uygulama ile dış ve iç dudakların daralması gözlemlenmektedir. Ayrıca ameliyat ile klitorise müdahale edilemediği gibi BTL Ultra Femme ile yapılan tedavi protokolünden sonra klitoris ve çevresinde hassasiyetin artmasından dolayı cinsel tatminde artış her hastada görülmüş olup kayda geçmiştir. Cinsel ilişki sırasında daha fazla doyum sağlayan bu uygulama ile hem görüntüde düzelme hem de hassasiyet ilk seanstan sonra dahi gözlemlenebilmektedir.