Kadın Sağlığı ve Teknoloji

Teknoloji artık yaşlanmamıza izin vermeyecek kadar gelişti diyebiliriz. Son yıllarda sağlık üzerine yapılan birçok devrim niteliğindeki teknolojik gelişmeye bir yenisi daha eklendi. Sadece kadın sağlığı için özel üretilmiş en son teknoloji takdim ediyoruz.

BTL Ultra Femme 360˚ ile Kadın Sağlığı

 

Toplumumuzda kadın sağlığı ve sorunları konusunda “başım ağrıyor” gibi konuşamadığımız gerçeği bulunmaktadır. Dolayısı ile vajinada gevşeme, idrar kaçırma, cinsel tatminsizlik, dış genital alandaki deformasyon konusu hep gizli ve saklı kalmıştır. Bu konuda bir çözüm arayışına gidilmediği içinde ilişkilerde cinsel problemlere bağlı sorunlar yaşanabilirken, idrar kaçırma gibi günlük hayatınızı etkileyen problemler çözülemediği içinde içe kapanıklık, kendine güvensizlik gibi psikolojik sorunları da arttırmaktadır.

BTL Medikal firması Dünya’da ki işlem hacmi olarak en büyük ilk 3 medikal firmadan birisi olarak 200’ü aşkın Ar-ge mühendisleri ile ileri teknoloji için üretim yapmaktadır. Son 2 yıldır kadın sağlığındaki istekler ve bu konuda hazırlanan çalışmalar sonucunda BTL Ultra Femme 360˚ cihazı üretilmiş ve yaklaşık bir yıldır klinik çalışmalar için aktif halde Amerika’da kullanılmaktadır.

Kadın sağlığı konusunda oluşturdukları yeni teknoloji ile iç genital ve dış genital olarak birçok farklı soruna çözüm üretmektedir. Radyofrekans ve Ultrason teknolojisinin birleşimini ilk ve tek olarak kullanan bu sistem, Ameliyat ve Lazer cihazlarından farklı olarak tasarlanmış ve tüm dezavantajları ortadan kaldırarak tedaviye farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Hangi Sorunlara çözüm üretebiliyor;

Kadın sağlığı için üretilmiş bu teknoloji ile yapılacak olan işlemde doktor muayenesinden sonra genel protokole göre haftada 1 toplam 3 seans olarak programlanıyor. Uygulama yapılacak sorunlara göre işlem süresinde farklılıklar olabiliyor. Ameliyatsız Vajina Daraltma Uygulaması sadece 8 dakika sürerken, dış genital estetik uygulaması ise sadece 15 dakika sürüyor. Uygulama esnasında ve sonrasında ağrı acı duyulmadığı için anestezi ya da ağrı kesiciye ihtiyaç duyulmuyor. Dış genital estetiği sonuçları uygulamanın hemen sonrasında görülebildiği gibi vajina içersinde yapılan diğer uygulamaların sonuçları genelde ikinci seansta görülüyor.

Sağlık için teknoloji üreten BTL Medikal firması kadınlar için ürettiği bu teknoloji için 2017 başında Amerika’da “En Yenilikçi Teknoloji Ödülü” almıştır.

Detaylı bilgi için web sayfamızı inceleyebilir diğer yazıları okuyabilirsiniz.

Cihaz ve Teknolojisi için www.btlturkiye.com

Sorularınız için estetik@btlturkiye.com

 

 

2017-07-07T00:43:30+00:00

Leave A Comment